Bibla Shqip

1 i Kronikave 2

1 i Kronikave

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 3

1

Kėta ishin bijtė e Davidit, qė i lindėn nė Hebron; i parėlinduri ishte Amnoni, nga Ahinoami, Jezreelitja; i dyti ishte Danieli, nga Abigail, Karmelitja;

2

i treti ishte Absalomi, bir i Maakahut, e bija e Talmait, mbret i Geshurit; i katėrti ishte Adonijahu, bir i Haghithit;

3

i pesti ishte Shefatiahu nga Abitali; i gjashti ishte Ithreami, nga Eglahu, bashkėshortja e tij.

4

Kėta tė gjashtė i lindėn nė Hebron. Ai mbretėroi atje shtatė vjet e gjashtė muaj, kurse nė Jeruzalem mbretėroi tridhjetė e tre vjet.

5

Kėta pėrkundrazi i lindėn nė Jeruzalem; Shimea, Shobabi, Nathani dhe Salomoni, domethėnė katėr fėmijė tė lindur nga Bath-Sheba, e bija e Amielit.

6

Ishin pėrveē tyre Ibhari, Elishama, Elifeleti,

7

Nogahu, Nefegu, Jafia,

8

Elishama, Eliada dhe Elifeleti, gjithsej nėntė.

9

Tėrė kėta ishin bijtė e Davidit, pa llogaritur bijtė e konkubinave tė tij. Tamara ishte motra e tyre.

10

I biri i Salomonit ishte Roboami, bir i tė cilit ishte Abijahu, bir i tė cilit ishte Asa, bir i tė cilit ishte Jozafati,

11

bir i tė cilit ishte Jorami, bir i tė cilit ishte Ahaziahu, bir i tė cilit ishte Joasi,

12

bir i tė cilit ishte Amatsiahu, bir i tė cilit ishte Azariahu, bir i tė cilit ishte Jothami,

13

bir i tė cilit ishte Ashazi, bir i tė cilit ishte Ezekia, bir i tė cilit ishte Manasi,

14

bir i tė cilit ishte Amoni, bir i tė cilit ishte Josia.

15

Bijtė e Josias ishin Johnani, i parėlinduri, i dyti Jehojakimi, i treti Sedekia dhe i katėrti Shalumi.

16

Bijtė e Jehojakimit ishin djali i tij Jekoniahu, bir i tė cilit ishte Sedekia.

17

Bijtė e Jekoniahut, tė tė burgosurit, ishin i biri Shealtieli,

18

dhe Malkirami, Pedajahu, Shenatsari, Jekamiahu, Hoshama dhe Nedabiahu.

19

Bijtė e Pedajahut ishin Zorobabeli dhe Shimei. Bijtė e Zorobabelit ishin Meshulami, Hananiahu dhe Shelomith, motra e tyre;

20

pastaj vinin Hashubahu, Oheli, Berekiahu, Hasadiahu dhe Jushab-Hasedi, gjithsej pesė.

21

Bijtė e Hananiahut ishin Pelatisahu dhe Jeshajahu, bijtė e Refajahut, bijtė e Arnanit, bijtė e Obadiahut, bijtė e Shekaniahut.

22

Biri i Shakaniahut ishte Shemajahu. Bijtė e Shemajahut ishin Hatushi, Igali, Bariahu, Neraiahu dhe Shafati, gjithsej gjashtė.

23

Bijtė e Neariahut ishin Elioenai, Ezekia dhe Azrikami, gjithsej tre.

24

Bijtė e Elioenait ishin Hodaviahu, Eliashibi, Pelajahu, Akubi, Johanani, Delajahu dhe Anani, gjithsej shtatė.

1 i Kronikave 4