Bibla Shqip

1 i Kronikave 6

1 i Kronikave

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 7

1

Tola, Puvahu, Jashubi, dhe Shimroni, gjithsej katėr, ishin bijtė e Isakarit.

2

Bijtė e Tolit ishin Uzi, Refajahu, Jerieli, Jahmai, Jibsami dhe Shemueli, tė parėt e shtėpive tė tyre atėrore. Bijtė e Tolit ishin njerėz tė fortė dhe trima nė brezat e tyre, numri i tyre, nė kohėn e Davidit, arriti nė njčzet e dy mijė e gjashtėqind veta.

3

Biri i Uzit ishte Izrahiahu, bijtė e Izrahiahut ishin Mikaeli, Obadiahu, Joeli dhe Ishiahu; qė tė pesė ishin tė parė.

4

Kishin me vete, sipas brezave tė tyre dhe nė bazė tė shtėpive atėrore ushtri gati pėr luftė dhe qė arrinte nė tridhjetė e gjashtė mijė ushtarė, sepse kishin njė numėr tė madh bashkėshortesh dhe fėmijėsh.

5

Vėllezėrit e tyre, qė u pėrkisnin tė gjitha familjeve tė ndryshme tė Isakarit dhe qė ishin regjistruar nė gjenealogjinė e tyre, ishin gjithsejt tetėdhjetė e gjashtė mijė njerėz tė fortė dhe trima.

6

Bijtė e Beniaminit ishin Belahu, Bekeri dhe Jediaeli, gjithsej tre.

7

Bijtė e Belahut ishin Etsboni, Uzi, Uzieli, Jerimothi dhe Iri, pesė tė parė tė shtėpive tė tyre atėrore, njerėz tė fortė dhe trima dhe ishin tė regjistruar nė gjenealogjitė nė njė numėr prej njėzet e dy mijė e tridhjetė e katėr vetash.

8

Bijtė e Bekerit ishin Zemirahu, Joashi, Eliezeri, Elioneai, Omri, Jeremothi, Abijahu, Anathothi dhe Alemethi. Tė gjithė kėta ishin bijtė e Bekerit;

9

Ata ishin tė regjistruar nė gjenealogjitė sipas brezave tė tyre, si tė parė tė shtėpive tė tyre atėrore, njerėz tė fortė dhe trima, gjithsej njėzet mijė e dyqind veta.

10

Biri i Jediaelit ishte Bilhani. Bijtė e Bilhanit ishin Jeushi, Beniamini, Ehudi, Kenaanahu, Zethani, Tarshishi dhe Ahishahari.

11

Tėrė kėta ishin bij tė Jediaelit, tė parė tė shtėpive tė tyre atėrore, njerėz tė fortė dhe trima, gjithsej shtatėmbėdhjetė mijė e dyqind veta gati tė nisen pėr luftė dhe tė lufojnė.

12

Shupimi dhe Hupimi ishin bij tė Irit; Hushimi ishte bir i Aherit.

13

Bijtė e Neftalit ishin Jahtsieli, Guni, Jetseri, Shalumi, bijtė e Bilhahut.

14

Bijtė e Manasit ishin Asrieli, qė konkubina e tij siriane i lindi bashkė me Makirin, atin e Galaadit;

15

Makiri mori njė grua pėr Hupimin dhe Shupimin; emri i motrės sė tij ishte Maakah dhe emri i sė dytės ishte Zelofehad; Zelofehad lindi vetėm vajza.

16

(Maakah, gruaja e Makirit, lindi njė djalė, tė cilit i vuri emrin Peresh; vėllai i tij pėrkundrazi quhej Sheresh dhe bijtė e tij Ulam dhe Rekem.

17

Bedani qe bir i Ulamit. Kėta qenė bijtė e Galaadit, birit tė Makirit, bir i Manasit.

18

Motra e tij Hamoleketh lindi Ishodin, Abiezerin dhe Mahlahun.

19

Bijtė e Shemidas ishin Ahiani, Shekemi, Likhi dhe Aniami.

20

Bijtė e Efraimit ishin Shuthelahu, bir i tė cilit ishte Beredi, bir i tė cilit ishte Tahathi, bir i tė cilit ishte Eladahu, bir i tė cilit ishte Tahathi,

21

bir i tė cilit ishte Zabadi, bij tė tė cilit ishin Shuthekahu, Ezeri, Eleadi, qė u vranė nga njerėzit e Gathit, tė lindur nė vend, sepse kishin dalė pėr tė plaēkitur bagėtinė e tyre.

22

Ati i tyre Efraim i qau pėr njė kohė tė gjatė dhe vėllezėrit e tij erdhėn pėr ta ngushėlluar.

23

Pastaj hyri te bashkėshortja e tij, qė mbeti me barrė dhe i lindi njė djalė; dhe ai e quajti Beriah, sepse shtėpia e tij ishte goditur nga fatkeqėsia.

24

Ai pati si vajzė Sheerahėn qė ndėrtoi Beth-Horonin e poshtėm dhe tė sipėrm si edhe Uzen-Sheerahun.

25

I biri ishte Refahu, bashkė me Rescefin, i cili pati si djalč Telahun, qė pati si bir Tahanin,

26

bir i tė cilit ishte Ladani, bir i tė cilit ishte Amihudi, bir i tė cilit ishte Elishami,

27

bir i tė cilit ishte Nuni, bir i tė cilit ishte Jozueu.

28

Pronat dhe banesat e tyre ishin Betheli dhe fshatrat e tij pėrreth: nė lindje Naarani, nė perėndim Gezeri me fshatrat e tij pėrreth dhe Sikemi me fshatrat e tij pėrreth deri nė Gaza me fshatrat e tij pėrreth.

29

Gjatė kufijve tė Manasit ishin: Beth-Sheani me fshatrat e tij pėrreth, Taanaku me fshatrat e tij pėrreth, Megidou me fshatrat e tij pėrreth dhe Dor me fshatrat e tij pėrreth. Nė kėto vende banuan bijtė e Jozefit, birit tė Izraelit.

30

Bijtė e Asherit ishin Jimnahu, Ishvahu, Ishvi, Beriah dhe motra e tyre Serah.

31

Bijtė e Beriahut ishin Heberi dhe Malkeli, qė ishte ati i Birzavithit.

32

Heberit i lindi Jafleti, Shomeri, Hothami dhe motra e tyre Shua.

33

Bijtė e Jafletit ishin Pasaku, Bimhali dhe Ashvathi. Kėta ishin bijtė e Jefletit.

34

Bijtė e Shemerit ishin Ahi, Rohagahu, Jehubahu dhe Arami.

35

Bijtė e vėllait tė tij Helem ishin Tsofahu, Imna, Sheleshi dhe Amali.

36

Bijtė e Tsofahut ishin Suahu, Harmeferi, Shuali, Beri, Imrahu,

37

Betseri, Hodi, Shama, Shilshahu, Jithrani dhe Beera.

38

Bijtė e Jetherit ishin Jefuneu, Pispahu dhe Ara.

39

Bijtė e Ula ishin Arahu, Anieli dhe Ritsa.

40

Tėrė kėta ishin bijtė e Aserit, tė parėt e shtėpive tė tyre atėrore, njerėz tė zgjedhur, tė fortė dhe trima, tė parė midis princėrve. Ata ishin tė regjistruar sipas gjenealogjisė nė shėrbimin ushtarak pėr tė shkuar nė luftė; numri i tyre arrinte nė njėzet e gjashtė mijė veta.

1 i Kronikave 8