Bibla Shqip

1 i Kronikave 7

1 i Kronikave

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 8

1

Beniaminit i lindi Balahu, djali i tij i parė, Ashbeli, i dyti, Anbarahu, i treti,

2

Nohahu, i katėrti dhe Rafa i pesti.

3

Bijtė e Belahut ishin Adari, Gheri, Abihudi,

4

Abishua, Naamani, Ahoahu,

5

Ghera, Shefufani dhe Hurami.

6

Kėta ishin bijtė e Ehudit (qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Gebės qė u internuan nė Manahath):

7

Naamani, Ahijahu dhe Ghera, qė i internoi; atij i lindėn Uza dhe Ahihudi.

8

Shaharaimit i lindėn fėmijė nė tokėn e Moabit, mbasi u nda nga bashkėshortja e tij,

9

lindi Jobabi, Tsibia, Mesha, Malkami,

10

Jeutsi, Shakia dhe Mirmah. Kėta ishin bijtė e tij, tė parėt e shtėpive tė tyre atėrore.

11

Nga Hushimi lindėn Abitubi dhe Elpaali.

12

Bijtė e Elpaalit ishin Eberi, Mishami, Shemedi, qė ndėrtoi Onon, Lodin dhe fshatrat pėrreth,

13

Beria dhe Shema, qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Ajalonit dhe qė i bėnė tė ikin me vrap banorėt e Gathit.

14

Ahio, Shashaku, Jeremothi,

15

Zebadiahu, Aradi, Ederi,

16

Mikaeli, Ishpahu, Joha ishin bijtė e Beriahut.

17

Zebadiahu, Meshulami, Hizki, Heberi,

18

Ishmerai, Jizliahu dhe Jobabi ishin bijtė e Elpaalit,

19

Jakimi, Zikri, Zabdi,

20

Elianai, Tsilethaj, Elieli,

21

Adajahu, Berajahu dhe Shimrathi ishin bijtė e Shimeit.

22

Ishpani, Eberi, Elieli,

23

Abdoni, Zikri, Hanani,

24

Hananiahu, Elami, Anthothijahu,

25

Ifdejahu dhe Penueli ishin bijtė e Shashakut.

26

Shamsherai, Shehariahu, Athaliahu,

27

Jaareshiahu, Elijahu dhe Zikri ishin bijtė e Jerohamit.

28

Kėta ishin tė parėt mė tė rėndėsishėm tė shtėpive atėrore nė brezat e tyre; ata banonin nė Jeruzalem.

29

I ati i Gabaonit banonte nė Gabaon dhe gruaja e tij quhej Maakah.

30

I parėlinduri i tij ishte Abdoni; pastaj i lindėn Tsuri, Kishi, Baali dhe Nadabi,

31

Gedori, Ahio, Zekeri,

32

dhe Miklothi tė cilit i lindi Shimeahu. Edhe kėta banuan pėrballė vėllezėrve tė tyre nė Jeruzalem bashkė me vėllezėrit e tyre.

33

Nerit i lindi Kishi; Kishit i lindi Sauli, Saulit i lindi Jonathani, Malkishua, Abinadabi dhe Eshbaali.

34

I biri i Jonathanit ishte Merib-Baali. Merib-Baalit i lindi Mikahu.

35

Bijtė e Mikahut ishin Pitoni, Meleku, Taarea dhe Ashazi.

36

Ashazit i lindi Jeoadahu; Jeoadahut i lindėn Amekethi, Azmavethi dhe Zimri; Zimrit i lindi Motsa.

37

Motsas i lindi Binea, bir i tė cilit ishte Rafahu, bir i tė cilit ishte Eleasahu, bir i tė cilit ishte Atseli.

38

Atseli pati gjashtė bij, emrat e tė cilėve ishin: Azrikam, Bokeru, Ishmael, Sheariah, Abdia dhe Hanan. Tėrė kėta ishin bij tė Atselit.

39

Bijtė e Eshekut, vėllait tė tij, ishin Ulami, djali i parė, Jeushi i dyti, dhe Elifeleti, i treti.

40

Bijtė e Ulamit ishin njerėz tė fortė dhe trima, harkėtarė tė mirė; ata patėn shumė bij e nipėr, njėqind e pesėdhjetė. Tėrė kėta ishin trashėgimtarė tė Beniaminit.

1 i Kronikave 9