Bibla Shqip

Ester 9

Ester

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 10

1

Mbreti Asuero i vuri njė haraē vendit dhe ishujve tė detit.

2

Gjithė faktet e forcės dhe fuqisė sė tij dhe pėrshkrimi i kujdesshėm i Mardokeut, i cili u ngrit nga mbreti, a nuk janė vallė tė shkruara nė librin e Kronikave tė mbretėrve tė Medisė dhe tė Persisė?

3

Judeu Mardoke vinte i dyti nė fakt mbas mbretit Asuero, i madh midis Judejve dhe i dashur nga moria e vėllezėrve tė tij; ai kėrkonte tė mirėn e popullit tė tij dhe kishte fjalė paqeje pėr gjithė fisin e tij.

Jobi 1