Bibla Shqip

Jobi 24

Jobi

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 25

1

Atėherė Bildadi nga Shuahu u pėrgjigj dhe tha:

2

"Atij i pėrkasin sundimi dhe terrori: ai sjell paqen nė vendet e tij shumė tė larta.

3

A mund tė llogariten vallė ushtritė e tij? Dhe mbi kė nuk del drita e tij?

4

Si mund tė jetė, pra, njeriu i drejtė pėrpara Perėndisė, ose si mund tė jetė i pastėr njė i lindur nga njė grua?

5

Dhe nė se edhe hėna nuk shkėlqen dhe yjet nuk janė tė pastėr nė sytė e tij,

6

aq mė pak njeriu, qė ėshtė njė vemje, biri i njeriut qė ėshtė njė krimb!".

Jobi 26