Bibla Shqip

Psalmet 2

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 3

1

O Zot, sa tė shumtė janė armiqtė e mi! Shumė ngrihen kundėr meje.

2

Shumė thonė pėr mua: "Nuk ka shpėtim pėr tė pranė Perėndisė". (Sela)

3

Por ti, o Zot, je njė mburoje rreth meje; ti je lavdia ime dhe ai mė larton kokėn.

4

Me zėrin tim i thirra Zotit dhe ai m`u pėrgjigj nga mali i tij i shenjtė. (Sela)

5

Unė rashė e fjeta; pastaj u zgjova, sepse Zoti mė pėrkrah.

6

Unė do tė kem frikė nga mizėri njerėzish qė kanė fushuar rreth e qark kundėr meje.

7

Ēohu, o Zot, mė shpėto, o Perėndia im; sepse ti i ke goditur tėrė armiqtė e mi nė nofull; u ke thyer dhėmbėt tė pabesėve.

8

Shpėtimi i pėrket Zotit, bekimi yt qoftė mbi popullin tėnd. (Sela)

Psalmet 4