Bibla Shqip

Psalmet 7

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 8

1

Sa i mrekullueshėm ėshtė emri yt mbi gjithė rruzullin, o Zot, Zoti ynė, qė vure madhėshtinė tėnde mbi qiejtė!

2

Nga goja e tė vegjėlve dhe foshnjave nė gji ke vendosur lėvdimin pėr shkak tė armiqve tė tu, pėr t`i mbyllur gojėn armikut dhe hakmarrėsit.

3

Kur mendoj qiejtė e tu, qė janė vepėr e gishtėrinjve tė tu, hėnėn dhe yjet qė ti ke vendosur,

4

ēfarė ėshtė njeriu, qė ta mbash mend, dhe biri i njeriut, qė ta vizitosh?

5

Megjithatė ti e bėre pak mė tė ulėt se Perėndia, dhe e kurorėzove me lavdi dhe me nder.

6

E bėre tė mbretėrojė mbi veprat e duarve tė tua dhe vure ēdo gjė nėn kėmbėt e tij!

7

Dhentė dhe bagėtitė e tjera, madje bishat e egra,

8

zogjtė e qiellit dhe peshqit e detit, tėrė ato qė kalojnė nėpėr shtigjet e detit.

9

O Zot, Zoti ynė, sa i mrekullueshėm ėshtė emri yt nė tė gjithė dheun!

Psalmet 9