Bibla Shqip

Psalmet 10

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 11

1

Unė gjej strehė te Zoti; si mund t`i thoni shpirtit tim: "Ik nė malin tėnd, si njė zog i vogėl"?

2

Sepse ja, tė pabesėt nderin harkun e tyre, rregullojnė shigjetat mbi kordhėz, pėr t`i gjuajtur nė errėsirė kundėr atyre qė kanė tė drejtė nga zemra.

3

Kur themelet janė shkatėrruar, ēfarė mund tė bėjė i drejti?

4

Zoti ėshtė nė tempullin e tij tė shenjtė; Zoti ka fronin e tij nė qiejtė; sytė e tij shohin, qepallat e tij vėzhgojnė bijtė e njerėzve,

5

Zoti vė nė provė tė drejtin, por shpirti i tij urren tė pabesin dhe atė qė do dhunėn.

6

Ai do tė bėjė qė tė bien mbi tė pabesėt leqe, zjarr, squfur dhe erėra zhuritėse; kjo do tė jetė pjesa nga kupa e tyre.

7

Sepse Zoti ėshtė i drejtė; ai e do drejtėsinė; njerėzit e drejtė do tė sodisin fytyrėn e tij.

Psalmet 12