Bibla Shqip

Psalmet 12

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 13

1

Deri kur do tė mė harrosh, o Zot? Vallė kėshtu do tė jetė pėrjetė? Deri kur do tė mė fshehėsh fytyrėn tėnde?

2

Deri kur do tė marr vendime nė shpirtin tim dhe do tė kem pikėllim nė zemrėn time tėrė ditėn? Deri kur do tė ngrihet armiku im mbi mua?

3

Shiko me vėmendje dhe pėrgjigjmu, o Zot, Perėndia im, ndriēo sytė e mi, qė tė mos mė zėrė gjumi nė gjumin e vdekjes,

4

dhe armiku im tė mos thotė: "E munda", dhe armiqtė e mi tė mos gėzohen kur unė lėkundem.

5

Por unė kam besim nė mirėsinė tėnde dhe zemra ime do tė ngazėllojė nė ēlirimin tėnd;

6

unė do t`i kėndoj Zotit, sepse ai mė ka trajtuar me shumė shpirtmadhėsi.

Psalmet 14