Bibla Shqip

Psalmet 13

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 14

1

I pamendi ka thėnė nė zemėr tė tij: "Nuk ka Perėndi". Janė tė korruptuar, bėjnė gjėra tė neveritshme; nuk ka asnjė qė tė bėjė tė mirėn.

2

Zoti shikon nga qielli bijtė e njerėzve pėr tė parė nė se ndonjeri prej tyre ka arsye dhe kėrkon Perėndinė.

3

Tė gjithė kanė devijuar, janė korruptuar; asnjeri nuk bėn tė mirėn, as edhe njė.

4

Nuk kanė fare arsye tė gjithė ata qė kryejnė paudhėsi, qė hanė popullin tim si tė hanin bukė dhe nuk kėrkojnė ndihmėn e Zotit?

5

Atje do t`i zėrė njė frikė e madhe, sepse Perėndia ėshtė me njerėzit e drejtė.

6

Ju kėrkoni tė prishni planet e tė mjerit, sepse Zoti ėshtė streha e tij.

7

Oh! Le tė vijė, pra, nga Sioni shpėtimi i Izraelit! Kur Zoti do ta kthejė popullin e tij nga robėria, Jakobi do tė ngazėllojė, Izraeli do tė gėzohet.

Psalmet 15