Bibla Shqip

Psalmet 19

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 20

1

Zoti tė dhėnte pėrgjigje ditėn e fatkeqėsisė; emri i Perėndisė tė Jakobit tė mbroftė me siguri lart.

2

Tė dėrgoftė ndihmė nga shenjtėrorja dhe tė dhėntė pėrkrahje nga Sioni;

3

Mos i harroftė tė gjitha ofertat e tua dhe pranoftė olokaustin tėnd. (Sela)

4

Tė dhėntė atė qė zemra jote dėshėron dhe plotėsoftė tė gjitha planet e tua.

5

Ne do tė kėndojmė tėrė gaz nė ēlirimin tėnd dhe do tė lartojmė flamuret tona nė emėr tė Perėndisė tonė. Zoti i plotėsoftė tė gjitha kėrkesat e tua.

6

Tani e di qė Zoti shpėton tė vajosurin e tij; do t`i pėrgjigjet nga qielli i tij i shenjtė me forcėn shpėtimtare tė dorės sė tij tė djathtė.

7

Disa kanė besim te qerret dhe tė tjerė te kuajt, por ne do tė kujtojmė emrin e Zotit, Perėndisė tonė.

8

Ata u pėrkulėn dhe ranė; por ne u ngritėm pėrsėri dhe mbahemi nė kėmbė.

9

Shpėtomė, o Zot; mbreti le tė na pėrgjigjet ditėn nė tė cilėn do tė kėlthasim.

Psalmet 21