Bibla Shqip

Psalmet 28

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 29

1

I jepni Zotit, o bij tė tė fuqishmėve, i jepni Zotit lavdi dhe forcė.

2

I jepni Zotit lavdinė qė i pėrket emrit tė tij; adhuroni Zotin nė shkėlqimin e shenjtėrisė sė tij.

3

Zėri i Zotit ėshtė mbi ujėrat; Perėndia i lavdisė gjėmon; Zoti ėshtė mbi ujėrat e mėdha.

4

Zėri i Zotit ėshtė i fuqishėm, zėri i Zotit ėshtė i madhėrishėm.

5

Zėri i Zotit thyen kedrat; po, Zoti thyen kedrat e Libanit;

6

i bėn tė hidhen si njė viē, Libanin dhe Sirionin, si njė buall i ri.

7

Zėri i Zotit ēan flakėt e zjarrit.

8

Zėri i Zotit e bėn shkretėtirėn tė dridhet; Zoti bėn qė tė dridhet shkretėtira e Kadeshit.

9

Zėri i Zotit bėn qė tė lindin sutat dhe i lė pyjet pa gjethe; dhe nė tempullin e tij ēdo gjė thotė: "Lavdi!".

10

Zoti rrinte ulur nė fron pėrmbi pėrmbytjen; po, Zoti rri ulur si mbret nė pėrjetėsi.

11

Zoti do t`i japė forcė popullit tė tij; Zoti do tė bekojė popullin e tij me paqe.

Psalmet 30