Bibla Shqip

Psalmet 42

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 43

1

Siguromė drejtėsi, o Perėndi, dhe mbro ēėshtjen time nga njerėzit e kėqij; mė ēliro nga njeriu i rremė dhe i lig.

2

Mbasi ti je Perėndia qė mė jep forcė, pse mė ke kthyer? Pse shkoj i veshur me rroba zie pėr shkak tė shtypjes nga ana e armikut?

3

Dėrgo dritėn tėnde dhe tė vėrtetėn tėnde; kėto le tė mė udhėheqin dhe tė mė ēojnė nė malin tėnd tė shenjtė dhe nė vendin e banesės sate.

4

Atėherė un do tė vij tek altari i Perėndisė, te Perėndia, qė ėshtė gėzimi im dhe kėnaqėsia ime; do tė tė kremtoj me qeste, o Perėndi, Perėndia im.

5

Pse ligėshtohesh, shpirti im, pse rėnkon brenda meje? Ki shpresė te Perėndia, sepse unė do ta kremtoj akoma, sepse ai ėshtė shpėtimi im dhe Perėndia im.

Psalmet 44