Bibla Shqip

Psalmet 51

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 52

1

Pse mburresh me tė keqen, o njeri i fuqishėm? Mirėsia e Perėndisė ėshtė e pėrjetshme.

2

Gjuha jote shkakton rrėnim; ajo ėshtė si njė brisk i mprehur, o veprues mashtrimesh.

3

Ty tė pėlqen e keqja ndaj sė mirės, gėnjeshtra mė tepėr se e folura drejt. (Sela)

4

Ty tė pėlqen ēdo fjalė shkatėrrimi, o gjuhė hileqare.

5

Prandaj Perėndia do tė tė shkatėrrojė pėr gjithnjė; ai do tė tė kapė, do tė tė heqė nga ēadra jote dhe do tė tė shkulė nga toka e tė gjallėve. (Sela)

6

Tė drejtėt do ta shohin, do tė kenė frikė dhe do ta pėrqeshin atė, duke thėnė:

7

"Ky ėshtė njeriu qė nuk e kishte bėrė Perėndinė kėshtjellė tė tij; por kishte besim nė bollėkun e pasurive tė tij dhe bėhej i fortė nga ligėsia e tij".

8

Por unė jam si njė dru ulliri qė gjelbėron nė shtėpinė e Perėndisė; kam besim gjithnjė nė mirėsinė e Perėndisė.

9

Do tė tė kremtoj gjithnjė pėr sa ke bėrė, dhe nė prani tė shenjtorėve tė tu do tė kem shpresė tė patundur nė emrin tėnd, sepse ai ėshtė i mirė.

Psalmet 53