Bibla Shqip

Psalmet 53

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 54

1

O Perėndia im, mė shpėto me emrin tėnd dhe siguromė drejtėsi me fuqinė tėnde.

2

O Perėndia im, dėgjo lutjen time dhe vėru veshin fjalėve tė gojės sime.

3

Sepse disa tė huaj janė ngritur kundėr meje dhe njerėz tė furishėm kėrkojnė jetėn time, njerėz qė nuk e kanė Perėndinė para syve tė tyre. (Sela)

4

Ja, Perėndia ėshtė ndihma ime, Zoti e pėrkrah jetėn time.

5

Ai do t`i ndėshkojė armiqtė e mi pėr tė keqen qė mė kanė bėrė; nė besnikėrinė tėnde shkatėrroji.

6

Me gjithė zemėr do tė ofroj flijime; do tė kremtoj emrin tėnd, o Zot, sepse ėshtė i mirė;

7

sepse mė ke ēliruar nga ēdo ankth, sytė e mi kanė parė mbi armiqtė e mi atė qė unė dėshiroja.

Psalmet 55