Bibla Shqip

Psalmet 60

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 61

1

O Perėndi, dėgjo britmėn time; dėgjo me vėmendje lutjen time.

2

Nga skaji i tokės unė tė bėrtas ty, ndėrsa zemra ime po shkrihet; mė ēo nė shkėmbin qė ėshtė mė i lartė se unė,

3

sepse ti ke qenė njė strehė pėr mua dhe njė kėshtjellė e fortifikuar para armikut.

4

Unė do tė banoj nė ēadrėn tėnde pėr gjithnjė, do tė kėrkoj strehė nė hijen e krahėve tė tu. (Sela)

5

Sepse ti, o Perėndi, ke plotėsuar kėrkesat e mia, mė ke dhėnė trashėgiminė e atyre qė kanė frikė nga emri yt.

6

Ti do t`i shtosh ditė tė tjera jetės sė mbretit; vitet e tij vazhdofshin pėr shumė breza.

7

Ai do tė qėndrojė pėr gjithnjė nė prani tė Perėndisė; jepi urdhėr mirėsisė dhe sė vėrtetės ta ruajnė.

8

Kėshtu do t`i kėndoj pėrjetė lavde emrit tėnd dhe do t`i plotėsoj zotimet e mia ditė pėr ditė.

Psalmet 62