Bibla Shqip

Psalmet 66

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 67

1

Perėndia pastė mėshirė pėr ne dhe na bekoftė; Perėndia e bėftė fytyrėn e tij tė shkėlqejė mbi ne, (Sela)

2

me qėllim qė mbi tokė tė njihet rruga jote dhe shpėtimi yt midis gjithė kombeve.

3

Popujt do tė tė kremtojnė, o Perėndi, tė gjithė popujt do tė tė kremtojnė.

4

Kombet do tė gėzohen dhe do tė ngazėllojnė, sepse ti do t`i gjykosh drejt popujt dhe do t`i udhėheqėsh kombet mbi tokė. (Sela)

5

Le tė tė lėvdojnė popujt, o Perėndi, le tė tė lėvdojnė tėrė popujt.

6

Toka do tė prodhojė frytin e vet; Perėndia, Perėndia ynė, do tė na bekojė.

7

Perėndia do tė na bekojė dhe tėrė skajet e tokės do ta kenė frikė.

Psalmet 68