Bibla Shqip

Psalmet 69

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 70

1

O Perėndi, nxito tė mė ēlirosh. O Zot, nxito tė mė ndihmosh.

2

U turpėrofshin dhe u hutofshin ata qė kėrkojnė jetėn time; kthefshin kurrizin dhe u mbulofshin me turp ata qė kėrkojnė tė keqen time.

3

Kthefshin kurrizin pėr shkak tė turpit tė tyre ata qė thonė: "Ah, ah!".

4

U gėzofshin dhe ngazėllofshin te ti tė gjithė ata qė tė kėrkojnė, dhe ata qė duan shpėtimin tėnd thėnēin vazhdimisht: "U pėrlėvdoftė Perėndia!".

5

Por unė jam i varfėr dhe nevojtar; o Perėndi, nxito tė mė vish nė ndihmė; ti je ndihma ime dhe ēlirimtari im; o Zot, mos vono.

Psalmet 71