Bibla Shqip

Psalmet 74

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 75

1

Ne tė lėvdojmė, o Perėndi, ne tė lėvdojmė, sepse emri yt na ėshtė i afėrt; njeriu tregon mrekullitė e tua.

2

Kur do tė vijė koha e caktuar, unė do tė gjykoj me drejtėsi.

3

Toka dhe tėrė banorėt e saj shkrihen, por unė i bėj tė qėndrueshme shtyllat e saj. (Sela)

4

U kam thėnė fodullėve: "Mos u mburrni!", dhe tė pabesėve: "Mos u bėni hundėpėrpjetė!

5

Mos e ngrini lart kokėn, mos flisni me qafė tė fortė".

6

Sepse lėvdimi nuk vjen as nga lindja, as nga perėndimi, as edhe nga shkretėtira.

7

Sepse Perėndia ėshtė ai qė gjykon; ai ul njerin dhe ngre tjetrin.

8

Sepse Zoti ka nė dorė njė kupė vere qė shkumon dhe plot me erėza, qė ai e zbraz. Me siguri tėrė tė pabesėt e dheut do ta kullojnė dhe do tė pinė deri llumin.

9

Por unė do tė shpall pėrjetė dhe do t`i kėndoj lavde Perėndisė tė Jakobit.

10

Dhe do tė dėrrmoj tėrė fuqinė e tė pabesėve, por fuqia e tė drejtėve do tė pėrlėvdohet.

Psalmet 76