Bibla Shqip

Psalmet 86

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 87

1

Ai i vuri themelet e tij mbi malet e shenjta.

2

Zoti i do portat e Sionit mė tepėr se tė gjitha banesat e Jakobit.

3

Gjėra tė lavdishme thuhen pėr ty, o qytet i Perėndisė. (Sela)

4

Do tė pėrmend Egjiptin dhe Babiloninė ndėr ata qė mė njohin. Ja Filistia dhe Tiro, sė bashku me Etiopinė: "Ky ka lindur atje".

5

Dhe do tė thuhet pėr Sionin: "Ky dhe ai kanė lindur tek ai; dhe vetė Shumė i Larti do ta bėjė tė qėndrueshėm".

6

Zoti duke shqyrtuar popujt, do tė regjistrojė: "Ky ka lindur atje". (Sela)

7

Dhe kėngėtarėt dhe ata qė u bien veglave do tė thonė: "Tė gjitha burimet e mia tė jetės dhe tė gėzimit janė te ti".

Psalmet 88