Bibla Shqip

Psalmet 98

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 99

1

Zoti mbretėron, popujt le tė dridhen. Ai ėshtė ulur mbi Kerubinėt, toka le tė dridhet.

2

Zoti ėshtė i madh nė Sion dhe i shkėlqyeshėm mbi tė gjithė popujt.

3

Ata do tė kremtojnė emrin tėnd tė madh dhe tė tmerrshėm. Ai ėshtė i shenjtė.

4

Mbreti ėshtė i fuqishėm dhe e do drejtėsinė. Ti e ke vendosur tė drejtėn dhe e ushtrove Jakobin nė gjykim dhe drejtėsi.

5

Pėrlėvdoni Zotin, Perėndinė tonė, dhe bini pėrmbys pėrpara stolit tė kėmbėve tė tij. Ai ėshtė i shenjtė.

6

Moisiu dhe Aaroni qenė ndėr priftėrinjtė e tij, dhe Samueli ndėr ata qė pėrmendėn emrin e tij; ata iu drejtuan Zotit dhe ai iu pėrgjigj atyre.

7

Ai u foli atyre nga kolona e resė, dhe ata respektuan dėshmitė e tij dhe statutet qė u dhe atyre.

8

Ti plotėsove dėshirėn e tyre, o Zot, Perėndia ynė. Ti ishe pėr ata njė Perėndi qė fal, dhe kur dėnon prapėsitė e tyre.

9

Pėrlėvdoni Zotin, Perėndinė tonė, dhe adhurojeni nė malin e tij tė shenjtė, sepse Zoti, Perėndia ynė, ėshtė i shenjtė.

Psalmet 100