Bibla Shqip

Psalmet 112

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 113

1

Aleluja. Lėvdoni, o shėrbėtorė tė Zotit, lėvdoni emrin e Zotit.

2

Qoftė i bekuar emri i Zotit tani dhe pėrjetė.

3

Nga lindja e diellit deri nė perėndim tė tij u lėvdoftė emri i Zotit.

4

Zoti shkėlqen mbi tėrė kombet, lavdia e tij ndodhet pėrmbi qiejtė.

5

Kush i pėrngjan Zotit, Perėndisė tonė, qė banon nė vende shumė tė larta,

6

kush ulet pėr tė parė gjėrat qė ndodhen nė qiejtė dhe mbi tokė?

7

Ai e ngre tė mjerin nga pluhuri dhe nevojtarin nga plehrat,

8

pėr ta bėrė tė ulet me princat, me princat e popullit tė tij.

9

Ai bėn qė gruaja shterpe tė banojė nė familje, si nėnė e lumtur e fėmijėve. Aleluja.

Psalmet 114