Bibla Shqip

Psalmet 119

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 120

1

Nė ankthin tim i klitha Zotit, dhe ai m`u pėrgjigj.

2

O Zot, mė ēliro nga buzėt gėnjeshtare dhe nga gjuha mashtruese.

3

Ēfarė do tė tė japin ose ēfarė do tė tė shtojnė, o gjuhė gėnjeshtare?

4

Shigjeta tė mprehta tė njė trimi, me qymyr dėllinje.

5

I mjeri unė, qė banoj nė Meshek dhe qė strehohem nė ēadrat e Kedarit!

6

Tepėr gjatė kam banuar me ata qė e urrejnė paqen.

7

Unė jam pėr paqen; ata pėrkundrazi, kur unė flas, janė pėr luftėn.

Psalmet 121