Bibla Shqip

Psalmet 120

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 121

1

Unė i ngre sytė nga malet; nga do tė mė vijė ndihma?

2

Ndihma me vjen nga Zoti, qė ka bėrė qiejtė dhe tokėn.

3

Ai nuk do tė lejojė qė tė tė merren kėmbėt, ai qė tė mbron nuk do tė dremitė.

4

Ja, ai qė mbron Izraelin nuk dremit dhe nuk fle.

5

Zoti ėshtė ai qė tė mbron, Zoti ėshtė hija jote, ai ndodhet nė tė djathtėn tėnde.

6

Dielli nuk ka pėr tė tė goditur ditėn, as hėna natėn.

7

Zoti do tė tė ruajė nga ēdo e keqe; ai do tė ruajė jetėn tėnde.

8

Zoti do tė ruajė daljet dhe hyrjet e tua, tani dhe pėrjetė.

Psalmet 122