Bibla Shqip

Psalmet 121

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 122

1

U gėzova kur mė thanė: "Shkojmė nė shtėpinė e Zotit".

2

Kėmbėt tona u ndalėn brenda portave tė tua, o Jeruzalem.

3

Jeruzalemi ėshtė ndėrtuar si njė qytet i bashkuar mirė,

4

ku ngjiten fiset, fiset e Zotit, pėr tė kremtuar emrin e Zotit.

5

Sepse aty janė vėnė fronet pėr gjykimin, fronet e shtėpisė sė Davidit.

6

Lutuni pėr paqen e Jeruzalemit, le tė begatohen ata qė tė duan.

7

Pastė paqe brenda mureve tė tua dhe begati nė pallatet e tua.

8

Pėr hir tė vėllezėrve tė mi dhe tė miqve tė mi tani do tė them: "Paqja qoftė te ti".

9

Pėr hir tė shtėpisė sė Zotit, Perėndisė tonė, unė do tė kėrkoj tė mirėn tėnde.

Psalmet 123