Bibla Shqip

Psalmet 122

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 123

1

Drejt teje i ngre sytė e mi, drejt teje qė je ulur nė qiejtė.

2

Ja, ashtu si sytė e shėrbėtorėve drejtohen te dora e zotėrve tė tyre dhe sytė e shėrbėtores te dora e zonjės sė saj, kėshtu sytė tona drejtohen te Zoti, Perėndia ynė deri sa ai tė ketė mėshirė pėr ne.

3

Ki mėshirė pėr ne, o Zot, ki mėshirė pėr ne, sepse jemi velur jashtė mase me pėrēmimin.

4

Shpirti ynė ėshtė velur jashtė mase me talljen e arrogantėve dhe me pėrēmimin e krenarėve.

Psalmet 124