Bibla Shqip

Psalmet 123

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 124

1

Nė qoftė se Zoti nuk do tė kishte mbajtur anėn tonė, le tė thotė Izraeli:

2

"Nė qoftė se Zoti nuk do tė kishte mbajtur anėn tonė, kur njerėzit u ngritėn kundėr nesh,

3

ata do tė na kishin pėrpirė tė gjallė, aq shumė shpėrtheu zėmėrimi i tyre kundėr nesh;

4

atėherė ujėrat do tė na kishin mbuluar dhe pėrroi do tė kishte kaluar mbi ne,

5

atėherė ujėrat e fryra do tė kishin kaluar mbi ne".

6

Bekuar qoftė Zoti, qė nuk na la si pre tė dhėmbėve tė tyre.

7

Shpirti ynė shpėtoi si zogu nga laku i gjuetarit; laku u kėput dhe ne shpėtuam.

8

Ndihma jonė ėshtė te emri i Zotit, qė ka krijuar qiejtė dhe tokėn.

Psalmet 125