Bibla Shqip

Psalmet 124

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 125

1

Ata qė kanė besim tek Zoti janė si mali i Sionit, qė nuk mund tė lėvizet, por qėndron pėrjetė.

2

Ashtu si Jeruzalemi ėshtė rrethuar nga male, kėshtu Zoti rri pėrreth popullit tė tij, tani dhe pėrjetė.

3

Sepse skeptri i tė pabesėve nuk do tė pushojė pėrjetė mbi trashėgiminė e tė drejtėve, qė tė drejtėt tė mos i shtyjnė duart e tyre pėr tė bėrė tė keqen.

4

O Zot, bėju tė mirė njerėzve tė mirė dhe atyre qė kanė zemėr tė ndershme.

5

Por ata qė ndjekin rrugė dredha-dredha, Zoti do t`i bėjė qė tė ecin bashkė me ata qė bėjnė paudhėsi. Paqja qoftė mbi Izrael.

Psalmet 126