Bibla Shqip

Psalmet 125

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 126

1

Kur Zoti i bėri robėrit e Sionit tė kthehen, na u duk si ėndėrr.

2

Atėherė goja jonė u mbush me qeshje dhe gjuha jonė me kėngė gėzimi, atėherė thuhej midis kombeve: "Zoti ka bėrė gjėra tė mėdha pėr ta".

3

Zoti ka bėrė gjėra tė mėdha pėr ne, dhe jemi tėrė gėzim.

4

Bėj tė rikthehen robėrit tanė, o Zot, ashtu si pėrrenjtė nė jug.

5

Ata qė mbjellin me lotė, do tė korrin me kėngė gėzimi.

6

Vėrtetė ecėn duke qarė ai qė mban farėn qė do tė mbillet, por ai do tė kthehet mė kėngė gėzimi duke sjellė duajt e tij.

Psalmet 127