Bibla Shqip

Psalmet 128

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 129

1

Shumė mė kanė shtypur qė nė rininė time, le ta thotė Izraeli:

2

"Shumė mė kanė shtypur qysh prej rinisė sime, por nuk kanė mundur tė mė mposhtin.

3

Lėruesit kanė lėruar mbi kurrizin tim dhe kanė bėrė aty brazda tė gjata".

4

Zoti ėshtė i drejtė; ai i preu litarėt e tė pabesėve.

5

U turpėrofshin tė gjithė dhe kthefshin krahėt ata qė urrejnė Sionin!

6

U bėfshin si bari i ēative, qė thahet para se tė rritet;

7

nuk ia mbush dorėn korrėsit, as krahėt atyre qė lidhin duajt;

8

dhe kalimtarėt mos thėnēin: "Bekimi i Zotit qoftė mbi ju; ne ju bekojmė nė emėr tė Zotit".

Psalmet 130