Bibla Shqip

Psalmet 129

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 130

1

Nga vėnde tė thella unė tė kėllthas ty, o Zot.

2

O Zot, dėgjo klithmėn time; veshėt e tu dėgjofshin me vėmendje zėrin e lutjeve tė mia.

3

Nė rast se ti do tė merrje parasysh fajet, o Zot, kush mund tė rezistonte, o Zot?

4

Por te ti ka falje, me qėllim qė tė kenė frikė prej teje.

5

Unė pres Zotin, shpirti im e pret; unė kam shpresė nė fjalėn e tij.

6

Shpirti im pret Zotin, mė tepėr se rojet mėngjesin; po, mė tepėr se rojet mėngjesin.

7

O Izrael, mbaj shpresa tek Zoti, sepse pranė tij ka dhemshuri dhe shpėtim tė plotė.

8

Ai do ta ēlirojė Izraelin nga tė gjitha paudhėsitė e tij.

Psalmet 131