Bibla Shqip

Psalmet 148

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 149

1

Aleluja. Kėndojini Zotit njė kėngė tė re, kėndoni lavdinė e tij nė kuvendin e shenjtorėve.

2

Le tė ngazėllohet Izraeli tek ai qė e ka bėrė, le tė ngazėllohen bijtė e Sionit te Mbreti i tyre.

3

Le tė lėvdojnė emrin e tij me valle, tė kėndojnė lavdet e tij me dajre dhe me qeste,

4

sepse Zoti kėnaqet me popullin e tij; ai i kurorėzon me shpėtim njerėzit e pėrulur.

5

Le tė ngazėllohen shenjtorėt nė lavdi, le tė kėndojnė nga gėzimi mbi shtretėrit e tyre.

6

Le tė kenė nė gojėn e tyre lavdet e Perėndisė dhe nė dorėn e tyre njė shpatė qė pret nga tė dy anėt;

7

pėr t`u hakmarrė me kombet dhe pėr t`u dhėnė ndėshkime popujve,

8

pėr t`i lidhur mbretėrit e tyre me zinxhirė dhe fisnikėt e tyre me pranga hekuri,

9

pėr tė zbatuar mbi ta gjykimin e shkruar. Ky ėshtė nderi qė u rezervohet mbarė shenjtorėve tė tij. Aleluja.

Psalmet 150