Bibla Shqip

Psalmet 149

Psalmet

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 150

1

Aleluja, lėvdoni Perėndinė nė shenjtoren e tij, lėvdojeni nė kupėn qiellore tė pushtetit tė tij.

2

Lėvdojeni pėr mrekullitė e tij, lėvdojeni sipas madhėshtisė e tij.

3

Lėvdojeni me tingullin e burive, lėvdojeni me tingullin e harpės dhe me qeste.

4

Lėvdojeni me dajre dhe me valle, lėvdojeni me vegla me tela dhe me frymė.

5

Lėvdojeni me cembale tingėlluese, lėvdojeni me cembale kumbuese.

6

Ēdo gjė qė merr frymė le tė lėvdojė Zotin. Aleluja.

Fjalėt e urta 1