Bibla Shqip

Isaia 11

Isaia

Tabela e Librave tė Biblės

Kapitulli 12

1

Atė ditė do tė thuash: "Unė tė kremtoj, o Zot. Edhe pse ishe i zemėruar me mua, zemėrimi yt me mua u qetėsua dhe mė ka ngushėlluar.

2

Ja, Perėndia ėshtė shpėtimi im; unė do tė kem besim dhe nuk do tė kem frikė, sepse Zoti, po, Zoti ėshtė forca ime dhe kantiku im, dhe ka qenė shpėtimi im".

3

Ju do tė merrni me gėzim ujin nga burimet e shpėtimit.

4

Atė ditė do tė thoni: "Kremtoni Zotin, thėrrisni emrin e tij, i bėni tė njohura veprat e tij midis popujve, shpallni qė emri i tij ėshtė i lartėsuar.

5

Kėndojini lavde Zotit, sepse ka bėrė gjėra tė madhėrishme; kjo tė dihet mbi gjithė tokėn.

6

Bėrtit dhe ngazėllohu nga gėzimi, o banore e Sionit, sepse i madh ėshtė i Shenjti i Izraelit nė mes tuaj".

Isaia 13